Протягом трьох років чисельність працівників, які зможуть замінити агроспеціалістів, зросте до 43% У найближчі десять років 60% професій в агросекторі світу замінять роботи, про це свідчать дані дослідження компанії Ernst & Young.

А до 2023 року число глобально-мобільних співробітників (які не мають глибокої спеціалізації і здатні легко змінювати роботу) в загальній робочій силі складе 43%, що на 4% більше, ніж в 2017 році. До 2025 року істотне скорочення робочої сили буде спостерігатися в Україні, Європі, Китаї, Росії та Австралії.

А ось в таких країнах, як Бразилія, Мексика, Єгипет та інших, навпаки, відчують позитивну динаміку. В першу чергу, в агросекторі в найближче десятиліття в світі зникнуть такі професії: Бухгалтер. Вже зараз цю професію замінюють спеціальним ПЗ для базових операцій з аудиту та бухобліку.

Фахівці переконані, що такі програми зможуть з часом замінити людей цілком. Секретар-референт. Існуючий сьогодні софт вже здатний взяти на себе частину обов'язків секретаря: складання розкладу, планування зустрічей, замовлення квитків та інше. Єдине відкрите питання – це розробка оптимального рішення для об'єднання максимуму функцій. Логіст-диспетчер.

Транспортна структура ускладнюється, доставка вантажів стає модульної, вантажопотоки і пасажиропотоки збільшуються, вимоги користувачів до якості і швидкість доставки зростає. З подібними завданнями людині впоратися все складніше, тому в цій сфері він потрібен тільки для контролю на вищому рівні або в складних ситуаціях. Високопрофесійний сільськогосподарський працівник. Дрони, роботи і інші програми для контролю на полях – це реальність, яка модернізується з кожним днем, витісняючи людей і з цієї області все інтенсивніше.