Печерський районний суд Києва дозволив Державному бюро розслідувань провести вилучення документів у Міжнародному інвестиційному банку у справі проти колишнього президента Петра Порошенка.

Згідно з матеріалами суду, ДБР розслідує справу від 23.05.2019 за фактами можливого ухиляння від сплати податків і подальшої легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, при здійсненні угоди купівлі-продажу ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському», здійсненої посадовими особами, які займають (займали) особливо відповідальні посади, а також за фактом можливого внесення посадовими особами ПАТ «ЗНКІФ «Прайм Ессетс Капітал» і ВАТ «ЗНКІФ «ВІК» у листопаді 2018 року заздалегідь неправдивих відомостей до реєстраційних документів і документів податкової звітності підприємств, що призвело до тяжких наслідків, за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 212 і ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу, передають Українські Новини.

19 червня суд дозволив ДБР доступ до документів Міжнародного інвестиційного банку з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, а в разі відсутності оригіналів документів, що підлягають вилученню на паперових носіях – надати для проведення вилучення належним чином завірених копій або електронних роздруківок зазначених документів.

Нагадаємо, Андрій Портнов повернувся в Україну 19 травня після п’ятирічної відсутності, і відразу ж почав генерувати позови проти Порошенка. Зокрема він звинуватив екс-президента в державній зраді у зв’язку з подіями 25 листопада 2018, коли українські кораблі були захоплені РФ при спробі проходу через Керченську протоку, і несплаті податків заводом президента «Кузня на Рибальському».