Вечірнє засідання Верховної Ради 31 жовтня 2019 року.

До Кримінального кодексу повернуто статтю про відповідальність  за незаконне збагачення

Ухваливши в цілому законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів (№ 1031), Верховна Рада повернула до Кримінального кодексу статтю, яка передбачає відповідальність за незаконне збагачення.

Представляючи документ до другого читання, голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська зауважила, що уже нікому не потрібно пояснювати, чому цей закон необхідний. «Коли суддя або прокурор, маючи скромну зарплату, живе в будинку на п’ять поверхів із тенісним кортом і двома басейнами, і при цьому цей будинок зареєстрований на його маму-пенсіонерку, яка за життя сплатила десять тисяч гривень податків, усім зрозуміло, що така ситуація ненормальна і є індикатором незаконних корупційних активів такого судді або прокурора», — наголосила вона.

«Відповідальність за незаконне збагачення має наступити у разі, якщо набуті чиновниками активи на 6,5 мільйона гривень перевищують його законні доходи», — зазначила А. Красносільська та додала, що паралельно діятиме механізм цивільної конфіскації, якщо сумнівні доходи чиновника більші від офіційних на понад мільйон гривень. «Ці два механізми працюватимуть разом. Відповідно, за найбільші крадіжки буде кримінальна відповідальність, а за менші — цивільна конфіскація», — сказала голова комітету, пояснивши, що цивільна конфіскація передбачатиме надання органами прокуратури необхідних доказів та здійснюватиметься за рішенням суду. При цьому справами, які стосуються кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та цивільної конфіскації, займатимуться лише НАБУ, САП та Антикорупційний суд. У цілому законопроект № 1031 ухвалено 259 голосами.