Прем'єр-міністр Олексій Гончарук опублікував повідомлення, в якому перерахував найяскравіші робочі моменти уряду, що мають місце в житті країни протягом цього тижня.

Про це прем'єр написав у своєму дописі на Telegram – каналі.

Згідно з даними, про які поінформував прем'єр, підприємство "Укравтодор" з наступного тижня буде працювати під керівництвом переможця конкурсу на вакансію керівника Олександра Кубракова.

Як повідомив Гончарук, Кубраков є автором низки законопроєктів щодо відновлення і побудови дорожньої інфраструктури, а також посилення безпеки на автошляхах.

Також Гончарук зазначив, що уряд України передбачив 33,4 млрд грн на ремонт і утримання доріг державного значення.

"За 5 років ми плануємо відновити 24000 км доріг. Пан Кубраков вже показав себе як професіонал під час будівництва траси Запоріжжя-Маріуполь", - пише Гончарук у своїй публікації.

Як повідомив прем'єр, 15 листопада Кабмін призначив Олену Шуляк своїм представником у Верховній Раді, яка за словами Гончарука, за час роботи в парламенті продемонструвала відмінні результати в цьому напрямку.

Гончарук повідомив, що урядом схвалено виділення 125,8 млн грн на житло для 350 дітей-сиріт у 2019 році.

"Також направили 27 млн грн на житло для 25 сімей наших військових, які загинули або отримали інвалідність i-II групи під час бойових дій АТО/ООС. Щорічну разову грошову допомогу отримають 819 учасників бойових дій — на це виділено 1,1 млн грн у 2019 році", - зазначає прем'єр міністр у своєму повідомленні-звіті за тиждень.

Головним досягненням тижня Гончарук назвав прийняття бюджету-2020 у парламенті України.

"У бюджеті закладено рекордне фінансування медицини, освіти та науки, інфраструктури. Найбільшу увагу приділено оборонній сфері. До слова, молоді вчителі щорічно отримуватимуть фінансову допомогу в розмірі 21000 гривень", - підкреслив Гончарук.

Не оминув своєю увагою прем'єр і прийняття цього тижня в першому читанні законопроєкту про вільний обіг землі, який, за його словами, запустило процес, що звільняє людей від мораторію.

"Тіньовий обіг землі завдає щорічно близько 10 мільярдів збитків країні. А відкриття ринку землі закладе фундамент стрімкого економічного зростання", - зазначив прем'єр.

Однією з ключових подій тижня Гончарук назвав, в тому числі, і прийняття закону про анбандлінг Нафтогазу (про відділення діяльності з транспортування природного газу).

"Таким чином, Україна виконає взяті на себе зобов'язання щодо відокремлення діяльності з транспортування газу та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи. У транзитних переговорах це значно зміцнює наші позиції", - повідомив Гончарук своїм читачам.