Генеральна прокуратура викликала на допит голову Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка. Він проходить свідком у справі про втручання Окружного адмінсуду Києва в діяльність держорганів.

Як повідомляє «Лівий берег», Холоднюк викликаний повісткою на допит на 9 серпня в управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури для проведення процесуальних дій як свідок у справі про можливе втручання суддів Окружного адмінсуду Києва в діяльність держорганів.

Раніше голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та трьох його колег викликали в ГПУ для допиту та вручення підозр. Ще 29 липня у Генпрокуратурі говорили, що для цього немає підстав.

Про майбутні допити та підозри повідомила у Твітері прес-секретар Генпрокурора прокурора Лариса Сарган. На 2 серпня у ГПУ чекають голову ОАСК Павла Вовка і судей Аблова, Шепітко та Погрібніченка.

Нагадаємо, проекти повідомлень про підозру керівництву і суддям Окружного адмінсуду через можливе втручання у діяльність Кваліфікаційної комісії суддів 29 липня надійшли на підпис заступнику генпрокурора Сергію Кізю. Їх надіслав керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк. Однак у Генеральній прокуратурі заявили, що у тексті підозр суддям Окружного адміністративного суду Києва немає жодного доказу проти них.

Раніше Горбатюк заявляв, що діяльність Окружного адміністративного суду Києва є загрозою національній безпеці, оскільки керівництво суду втручалось у роботу органів державної влади та Конституційного суду.

Як повідомлялося, Національне антикорупційне бюро спільно з Генеральною прокуратурою здійснюють обшуки в Окружному адмінсуді Києва.

Нагадаємо, Окружний адмінсуд раніше виніс низку резонансних рішень, зокрема скасувавши приватизацію «Приватбанку» і перейменування вулиць Бандери та Шухевича в Києві, а також заблокував перейменування УПЦ МП і визнав законною формулу «Роттердам +».

Окрім того, Окружний адміністративний суд Києва скасував штраф у 4 мільйони гривень ($150 тис.) для телеканалу «Інтер» за розпалювання ворожнечі.