Цьогоріч на реставрацію фасадів у держбюджеті заплановано близько 50 мільйонів гривень.

Міністерство культури готується до реставраційних робіт фасаду костьолу Святого Миколая у Києві. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі міністр культури Володимир Бородянський.

За його словами, на реставрацію фасадів у державному бюджеті на 2020 рік заплановано близько 50 мільйонів гривень. Мінкульт вирішив спрмувати кошти на костел, адже той вимагає негайної реставрації.

Торік католицька громада пропонувала передати будівлю київського костелу з держвласності у власність Римо-католицької церкви. Католики запевняють, що таким чином вдасться врятувати споруду від подальшого руйнування. Настоятель костелу повідомляв, що від фронтона відколовся шматок вагою близько ста кілограмів і впав біля входу до храму.

У 2019 році на ремонт костелу в державному бюджеті було закладено менш як 80 тисяч гривень.

Збудований у 1899-1909 роках за проєктом архітектора Городецького костел святого Миколая перетворили на органну залу в 1978 році. Орган побудувала чеська компанія з урахуванням особливостей приміщення костелу.

Зараз костел ділять між собою Будинок органної та камерної музики та парафія святого Миколая Римо-католицької церкви в Україні.