Протягом останнього місяця істотно погіршилися показники голосувань депутатів фракції Слуга народу, зазначають у Комітеті виборців України.

За даними КВУ, депутати монобільшості стали частіше провалювати голосування, не забезпечуючи 226 за.

Всього в березні було прийнято 25 законодавчих актів. Тільки за 7 з них проголосувало 226 і більше депутатів Слуги народу. Таким чином депутати монобільшості фактично провалили голосування 70% останніх рішень Ради.

Зокрема, за постанову ВР про висловлення недовіри генпрокурору Руслану Рябошапці проголосували лише 179 «слуг народу», за звільнення Ігоря Уманського з посади міністра фінансів — 187, за призначення Максима Степанова міністром охорони здоров’я — 195, за так званий закон про неповернення банків колишнім власникам — 198, за відставку Іллі Ємця з посади міністра охорони здоров’я — 201, за призначення Сергія Марченка міністром фінансів — 212, за призначення Ігоря Петрашка міністром економіки — 217, за закон про відкриття ринку землі — 206.

У той же час вдалося забезпечити 226 за від «слуг народу» тільки під час голосувань за відставку уряду Олексія Гончарука та звільнення членів Кабміну (240 і 242 за), призначення Дениса Шмигаля прем'єр-міністром і формування нового складу уряду (242 і 228 за), призначення Андрія Тарана міністром оборони (239 за) і призначення Дмитра Кулеби міністром закордонних справ (242 за).

«Протягом березня Слуга народу лише сім разів змогла зібрати необхідні 226 за. І, якщо раніше це виглядало як тимчасові збої в роботі фракції, то зараз є підстави говорити про систематичну проблему в роботі монобільшості. При цьому голосів не вистачало за важливі кадрові призначення і без допомоги від інших фракції ці рішення просто не були б прийняті», — заявив глава КВУ Олексій Кошель.