Детективи НАБУ викрили групу осіб на зловживаннях під час облаштування військового полігону «Широкий лан». Через їхні дії державі завдано збитків більш як 37 млн грн.

«Детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП викрили групу осіб у складі колишніх посадових осіб Збройних сил України та бізнесу на зловживаннях під час облаштування військового полігону «Широкий лан» (Миколаївська обл). В результаті їхніх дій державі завдано шкоди на понад 37 млн грн», – йдеться у повідомленні НАБУ.

Зазначається, що 30 липня п’ятьом особам було повідомлено про підозру. Серед них начальник Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ; начальник Управління будівництва, реконструкції та капітального ремонту військових об’єктів Головного КЕУ ЗСУ; начальник відділу технічного нагляду за будівництвом Головного КЕУ ЗСУ (усі посади – на момент вчинення злочину); бенефіціар ТОВ; директор ТОВ.

Зокрема, слідство встановило, що посадовці ЗСУ у змові з представниками ТОВ організували прийом робіт та послуг з облаштування польового табору «Широкий лан» у селі Улянівка (Миколаївська обл.) у такий спосіб, що ТОВ отримало від Міноборони більше 37 млн грн за роботи, яких фактично не виконало. Сума заподіяних державі збитків унаслідок незаконної переплати підтверджена висновком Державної аудиторської служби та експертизами.

Нагадаємо, ще у 2017 році міністр оборони степан Полторак заявляв, що полігон Широкий Лан у Миколаївській області, який прославився жахливими умовами розміщення солдатів, буде повністю модернізовано до кінця року.

А навесні в пожежі на полігоні «Широкий лан» військовий загинув в результаті необережного поводження одного з військовослужбовців з паливно-мастильними матеріалами.