Найбільш надійними українськими банками виявилися іноземні та державні фінустанови.

Інвесткомпанія Dragon Capital спільно з виданням НВ представила черговий рейтинг найбільш надійних банків країни. У топ-20 рейтингу потрапили 15 банків з іноземним капіталом, 4 державних і лише один комерційний український, – ПУМБ, що належить Ринату Ахметову.

Декілька років поспіль, рейтинг очолює українська дочірня компанія австрійського Raiffeisen Bank International. У топ-10 потрапили також Укрсиббанк, Сітібанк, ІНГ Банк, Креді Агріколь Банк, ОТП Банк, ПриватБанк, Укрексімбанк, Ощадбанк і ПроКредит Банк.

Місце в рейтингу визначалося, виходячи з суми балів, яку банк отримав на основі наступних показників: достатність капіталу, ліквідність, довіра вкладників, підтримка акціонерів, прибутковість банку, якість активів.

Раніше Національний банк України назвав банки, які порушили новий норматив коефіцієнта покриття ліквідністю за усіма валютами. Також НБУ констатував, що третина українських банків порушують норми і оприлюднив список. Нагадаємо, з 2019 банки зобов’язані регулярно публікувати дані, які показують їх фінансову стійкість, а також результати стрес-тестів.