Заступник керівника Офісу Президента Сергій Трофімов повідомив про розробку концепції оцінки соціально-економічного стану областей та діяльності обласних державних адміністрацій на основі максимально об’єктивних кількісних параметрів.

Про це повідомляє пресслужба ОПУ.

“Досі у різних гілок влади не було єдиної, зрозумілої для всіх та прозорої системи оцінювання ефективності роботи облдержадміністрацій у тих сферах, у яких вони мають повноваження, – сказав він. – Тому ми з допомогою профільних фахівців та експертів проаналізували всі плюси та мінуси в їхній роботі та розробили цю концепцію”.

За словами першого заступника керівника Офісу Президента, вона дасть змогу порівнювати результати діяльності ОДА у міжрегіональному та часовому розрізі й допомагатиме визначати точки, де ОДА можуть докладати зусилля для покращення ситуації.

“Тому ми обрали дворівневий індекс оцінки діяльності ОДА, у якому верхній рівень розраховуватиметься за галузевим принципом розподілу повноважень, а нижній – на основі набору параметрів для оцінки діяльності в кожній галузі, що можуть змінюватися за потреби», – наголосив Сергій Трофімов, який курує регіональну політику в ОП.

Інтеграція параметрів моніторингу розвитку регіонів буде здійснюватись на основі показників щоквартальної оцінки соціально-економічного розвитку АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя, визначених постановою Кабінету Міністрів України № 856 від 2015 року.

Як повідомив Трофімов, найближчим часом концепція має бути презентована президенту та затверджена урядом.