Служба безпеки повідомила про викриття і припинення дільності незаконного приватного військового формування.

Її організаторами відомство називає ексдепутата Семена Семенченка та "позаштатного радника НАБУ" Євгена Шевченка.

Що кажуть в СБУ

Як розповіли BBC News Україна в СБУ, обом фігурантам повідомили про підозри, але поки що не затримували.

За даними правоохоронців, приватна військова компанія, про яку йдеться, діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій. Її членами були понад 150 людей.

Підготовка членів "ПВК" нібито проходила на спеціально облаштованій базі під Києвом - там вони проходили бойові вишколи, тренувалися в поводженні зі зброєю та отримували навички бойових дій. Деякі представники також проходили підготовку в іноземних центрах, розповідають в СБУ.

Правоохоронці з'ясували, що контролювали організацію 15 громадян України - вони, з-поміж іншого, вербували потенційних членів "ПВК". Перевагу віддавали людям з досвідом бойових дій.

В СБУ кажуть, що мають докази контрактів між "ПВК" та представниками різноманітних організацій країн Близького Сходу, були й пропозиції постачати зброю до цих країн.

Організаторами діяльності "ПВК" відомство називає ексдепутата Семена Семенченка та "позаштатного агента НАБУ" Євгена Шевченка.

СБУ звинуватила Семенченка і Шевченка у створенні приватної армії. Що відомо

Окремо, додають в СБУ, Семенченко та Шевченко є можливими організаторами контрабандної схеми із ввезення військових запчастин і товарів подвійного призначення з Росії. Їх згодом нібито продавали державним підприємствам за завищеними цінами.

В рамках розслідування провели понад 80 обшуків і вилучила велику кількість зброї - зокрема, протитанкові гранати, гранатомети, рушниці, автомати тощо.

Наразі фігурантам повідомили про підозру за статтею про створення незаконних збройних формувань.

--

"Обурений ганебними звинуваченнями"

На повідомлення СБУ вже відреагував один із фігурантів справи, Євген Шевченко. У своєму фейсбуці він написав, що обурений звинуваченнями з боку Служби безпеки, які він називає безпідставними.

При цьому він підтвердив, що кілька років тому дійсно мав плани створити охоронну фірму, яка б працювала в інших країнах і охороняла там різноманітні об'єкти, супроводжувала конвої тощо.

Проте вже через кілька місяців, розповідає Шевченко, від цієї ідеї він відмовився.

"На цьому моя участь у створенні охоронної компанії для роботи за кордоном була завершена від слова "взагалі". А Семен тим часом створив власну охоронну компанію в Україні і мені (чомусь?) також закидають участь у її створенні і її діяльності, хоча ні де-юре, ні де-факто я не мав і не маю до неї жодного відношення", - каже Шевченко.

СБУ звинуватила Семенченка і Шевченка у створенні приватної армії. Що відомо