Уряди Чехії та Данії оголосили про послаблення заходів, вжитих для боротьби з COVID-19. У Данії відкриють ясла, дитячі садки і школи для початкових класів, а в Чехії дозволять займатися деякими видами спорту.

Уряди ще двох країн ЄС - Данії та Чехії - анонсували послаблення обмежувальних заходів, ужитих для боротьби з поширенням нового коронавірусу. Як заявила прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен у понеділок ввечері, 6 квітня, з 15 квітня знову відкриються ясла та дитячі садки, а також запрацюють початкові школи (з першого по п'ятий класи). Це, на думку Фредеріксен, має допомогти батькам дітей, які працюють вдома.

Водночас інші обмеження, оголошені в Данії через пандемію хвороби COVID-19, залишаться чинними. Кордон з Німеччиною залишатиметься закритим. Також не працюватимуть ресторани. За словами Фредеріксен, ці та інші заходи триватимуть до 10 травня. До цього ж дня данські школярі з шостого по десяті класи вчитимуться вдома. Цьогорічних випускних іспитів для десятикласників не буде, уточнила прем'єрка.

Водночас масштабніші зібрання будуть заборонені до серпня. Одразу після виступу Фредеріксен був скасований найбільший музичний фестиваль у Північній Європі Roskilde, який мав відбутися з 27 червня по 4 липня цього року.