ТОВ «Регіональна Газова Компанія», оштрафоване АМКУ за газові донарахування, назвала це рішення антимонопольників «тиском на бізнес» та буде його оскаржувати.

Про це повідомляє прес-служба компанії, пише ЕП. Як пояснили у РГК, в Україні по всьому ланцюгу від газовидобувних свердловин, по маршрутах газотранспортної та газорозподільних систем і до кінцевого споживача при вимірюванні здійснюється приведення обсягів газу до стандартних умов (температура +20С та 760 мм рт.ст.). Забороняючи приводити газ до стандартних умов, державні органи та АМКУ порушують принцип єдності вимірювання та дискримінують споживачів, змушуючи одних  сплачувати за інших. Тому у компанії розцінили такі дії АМКУ як «кричущий прояв тиску чиновників на бізнес» та будуть оскаржувати штраф.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет виписав штрафи для 16 облгазів олігарха Дмитра Фірташа на загальну суму 278 мільйонів гривень. АМКУ виявив, що з жовтня 2018 року по серпень 2019 зазначені облгази незаконно дораховували українцям обсяги спожитого газу.

Також СБУ виявила, що облгаз Фірташа заробив десятки мільйонів на штучних аваріях.  ПАТ «Запоріжгаз» «списував» спожитий природній газ як втрати при рейкових аваріях.

Раніше АМКУ оштрафував облгаз Фірташа за махінації з лічильниками, а у березні  три облгази, які контролює Дмитро Фірташ, оштрафували на максимально можливу суму.