У Києві вже наступного року планується старт будівництва комплексу з переробки органічних відходів – опалого листя, скошеної трави та зрізаних гілок. У результаті переробки вироблятиметься біогаз.

Окрім листя і трави, у комплексі можливо буде перероблювати продукти харчування, жири та рідкі побутові відходи.

Про це розповів голова постійної комісії з питань екологічної політики Київської міської ради Костянтин Яловий.

“Учора головною темою всіх випусків новин стала екологія. Щодо задимленості столиці висловилися не лише екологи та еко-активісти, а й прем’єр-міністр. Всі, хто хоч трохи зачіпав в коментарях екологічну проблематику, зазначали: велика частка шкідливих викидів у повітря – від спалення опалого листя. Після ґрунтовних консультацій з фінськими експертами в Києві уже наступного року планується старт будівництва комплексу з переробки органічних решток”, – повідомив Яловий.

Як працюватиме

Підприємство включатиме три біореактори, де і перероблятиметься органічна сировина. Щороку це близько 30 тонн органіки, яку зараз комунальні підприємства зберігають на спеціальних майданчиках, де або компостують, або утилізують.

“З відкриттям комплексу маємо одразу дві переваги: запобігаємо спалюванню листя та отримуємо біогаз і добрива, що залишаються після переробки органіки”, – зазначив Яловий.

Що таке біогаз

Біогаз – це різновид палива, який утворюється в результаті розкладання органіки. У подальшому його можна перетворювати на електричну чи теплову енергію, або використовувати як пальне для автомобілів.

Читайте також: У Львові на очисних спорудах зведуть біогазову станцію

На якому етапі реалізації цей проєкт

Наразі представництво фінської компанії, яке буде займатися будівництвом, взяло для досліджень зразки сировини: вологе і сухе опале листя та скошена трава.

“Найближчим часом планується будівництво кількох таких комплексів. Зараз вивчаються можливі локації. Про етапи проектування та будівництва інформуватиму трохи згодом”, – підсумував Яловий.