Україна проситиме МВФ пом’якшити вимоги щодо тарифів на газ для населення. Переговори з Фондом очікуються у вересні.

Про це розповів журналістам перед засіданням Кабінету міністрів представник президента в уряді Андрій Герус, коментуючи пропозицію Офісу президента не прив’язувати транш МВФ до ціни на газ, пише Finbalance.

Переговори будуть у вересні, і позиція така, щоб була м’якша позиція МВФ, пов’язана з цінами на газ і введенням лібералізованого ринку газу— Андрій Герус, представник Президента у Кабміні

Герус згоден, що в Україні потрібен вільний ринок газу, але вводити його слід поетапно. Чиновник вважає, що у цій пропозиції України немає нічого такого, що категорично не сприйнялося б МВФ.

Нагадаємо, у вересні 2018 року МВФ замінив програму фінансової допомоги EFF, що діяла з 2015 року, на Stand-by. Важливою умовою надання нових траншів стало підвищення ціни на газ для населення. 19 жовтня Кабмін прийняв рішення про підвищення ціни на «блакитне паливо» для населення на 23,5% з 1 листопада 2018 року.

Україна також взяла на себе зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом підвищити ціну на газ для населення на 15% з 1 травня 2019 року, а з 2020 року зрівняти ціни для населення з ринковими.