В Ірпені відбувся перший тематичний вечір із серії «Кримських зустрічей», які започаткували кримчанки Лєране Козакевич і Марина Ткаченко. Вони переїхали в Ірпінь після анексії півострова у 2014 році й тепер намагаються створювати навколо себе кримську атмосферу й знайомити ірпінців із культурою кримськотатарського народу.

«Спочатку ми збиралися у форматі пікніків — я організовувала День плову. Ми говорили про життя, згадували Крим. Тепер захотілося чогось більшого — щоб гуртуватися не навколо плову, а навколо ментальної “їжі”. Тому придумали такі творчі зустрічі, щоби познайомити мешканців Ірпеня з культурою кримських татар, а кримчан — із творчістю ірпінських митців», — розповіла Лєране Козакевич.

«Цими “Кримськими зустрічами” ми хочемо показати, що в Ірпені живе багато кримчан. Ми тут працюємо, наші діти ходять у школу. Ми дружимо між собою, спілкуємося, але також хочемо ще більше дружити й спілкуватися з ірпінцями. І такі тематичні вечори мають цьому сприяти», — говорить Марина Ткаченко.