Влада, як і обіцяла, вносить між першим і другим читанням правки в закон про землю на основі обговорень з українцями

Президент Володимир Зеленський відреагував на сутички, що відбулися під час акцій протесту у Києві, пов’язаних із земельною реформою, та наголосив, що дискусії про законодавчі ініціативи не повинні порушувати закон.

Про це Володимир Зеленський повідомив у Facebook.

"Кожен має право на мирне зібрання. Кожен має право висловити думку. І кожен має нести відповідальність, якщо від його дій страждає інший. Дискусії про законодавчі ініціативи не повинні порушувати закон. Я поважаю думку українців, впродовж місяців ми слухаємо пропозиції стосовно реформ. Однак на мітингу щодо закону про землю звучать не голоси фермерів, а політичні гасла. Через них постраждали і мітингарі, і поліцейські", – написав Зеленський.

Він зазначив, що це не шлях цивілізованої країни. "Якщо ми хочемо кращого життя, то маємо навчитися говорити, поважати одне одного і, зрештою, жити разом. Влада, як і обіцяла, вносить між першим і другим читанням правки в закон про землю на основі обговорень з українцями. Ми дослухаємося до людей. І саме так Україна буде рухатися до кращого життя, попри опір старих "еліт". Це я вам гарантую", – сказав президент.

Нагадаємо, 17 грудня правоохоронці розігнали частину мітингувальників і знесли намети, встановлені біля Верховної Ради в Києві. Орієнтовно правоохоронці почали відтісняти учасників протесту з проїжджої частини вулиці Грушевського близько 14:00. Ті у відповідь кидали в силовиків пляшки та інші предмети. Як наслідок мітингувальники залишили проїжджу частину вулиці Грушевського і перемістилися на площу Конституції, а через деякий час силовики почали розганяти мітингувальників на площі. Також повідомляється про затримання деяких мітингувальників.

Раніше на вул. Грушевського в Києві сталися сутички між силовиками та учасниками акції протесту проти продажу землі. Активісти хотіли встановити наметове містечко, правоохоронці цього зробити не дозволили: спершу відбулася словесна перепалка, а згодом було застосовано перцевий газ.