Президент України Володимир Зеленський заперечує політичне підґрунтя в справах екс-нардепів - власника ТОВ "Укрбуд девелопмент" (Київ) Максима Микитася та бізнесмена Костянтина Жеваго.

"Колишніх кого? Пана Жеваго? Шість підприємств, він власник, а не колишній власник. Там справи через банк, через виведення грошей. Що таке колишній?", - сказав Зеленський, відповідаючи на запитання журналістів під час прес-марафону в Києві в четвер.

"Далі, пан Микитась. Хто такий колишній пан Микитась? Ми знаємо, що дуже багато проблем, кримінальних справ пов'язані з цією людиною. Що? Не потрібно було? Не треба було підозр? Не треба розглядати в суді?" - продовжив президент.

Як повідомлялося, 9 жовтня Державне бюро розслідувань (ДБР) заочно повідомило про підозру колишньому народному депутату України Костянтину Жеваго в причетності до розкрадання коштів банку "Фінанси та кредит" на суму 2,5 млрд грн.

За словами директора бюро Романа Труби, ДБР готує оголошення його в міждержавний розшук.

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 2 жовтня повідомили колишньому нардепу Микитасю про підозру в заволодінні майном Національної гвардії України на суму понад 81 млн грн. Його дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України.